Product owner

Den Haag, Zuid-Holland · Koninklijke Bibliotheek · De Transparante Broker

Tarief
€110-€117 /uur
Inzet
32-36 uur per week
Looptijd
2026-07-20T07:00:00Z - 2026-12-31T16:00:00Z
Locatie
Den Haag, Zuid-Holland
Remote
Hybride
Opdrachtgever
Koninklijke Bibliotheek
Via
De Transparante Broker

Omschrijving

Omschrijving opdracht

Voor Team Basics zoekt de Koninklijke Bibliotheek een ervaren Product Owner Infrastructuur die richting geeft aan ontwikkeling, beheer en vernieuwing van de technische infrastructuur.

Het team is verantwoordelijk voor fundamenten zoals netwerkvoorzieningen, switches, firewalls, storage, back-upvoorzieningen en datacenterconnectiviteit waarop de dienstverlening draait.

De Product Owner vormt de schakel tussen domein- en organisatiedoelen, dagelijkse beheeractiviteiten en planmatige veranderingen; daarbij prioriteer en coördineer je migraties, lifecycle-management en legacy-uitfasering.

Belangrijke aandachtspunten zijn security-verbeteringen en NIS2-implementatie, kostenbeheersing via rationalisatie en slimme investeringskeuzes, en betere voorspelbaarheid van beheer- en veranderwerkzaamheden.

Je werkt nauw samen met domeineigenaar Infra, afdelingshoofd IT Beheer, andere Product Owners, architecten, engineers en security-/compliance-specialisten; hybride werken met ten minste 2 dagen per week op kantoor wordt verwacht.

Indicatieve tariefrange: €110–€117 per uur (geen minimum of maximum; inschrijvingen worden beoordeeld op prijs en kwaliteit via een puntensysteem). Detavast is een sterke wens maar geen vereiste.

Vereist profiel

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring als Product Owner, Service Owner of vergelijkbare rol binnen een technische infrastructuuromgeving.
  • Minimaal 3 jaar ervaring met infrastructuurvraagstukken: netwerken, storage, datacenter- en platformvoorzieningen.
  • Minimaal 3 jaar ervaring met roadmapontwikkeling, prioritering en planningsvraagstukken; aantoonbare ervaring met lifecyclemanagement en gefaseerde vervanging van legacy-omgevingen.
  • Kennis van compliance, security-vraagstukken en bij voorkeur ervaring met NIS2-implementatie; vermogen om technische inhoud te doorgronden en als stevige gesprekspartner op te treden voor engineers.
  • Sterke communicatieve vaardigheden; besluitvaardig, koersvast, verbindend en in staat om verschillende belangen en afhankelijkheden te managen.
  • Affiniteit met beheerorganisaties en operationele dienstverlening; ervaring met samenwerking in multi-team omgevingen en het transparant rapporteren van voortgang, risico's en afhankelijkheden.
  • Beschikbaarheid voor intakegesprek op maandag 13 juli (9:00–10:00, 13:00–14:00, 14:00–15:00) en bereidheid tot minimaal twee dagen per week op kantoor werken.
  • Administratieve voorwaarden: bij plaatsing is informatie nodig conform Wet keten- en inlenersaansprakelijkheid (WKA); leveranciersondersteuning met G-rekening of accountantsverklaring kan vereist zijn.

Eisen

  • Je beschikt over min. 5 jaar aantoonbare ervaring als Product Owner, Service Owner of vergelijkbare rol binnen een technische infrastructuuromgeving.
  • Min. 3 jaar ervaring met infrastructuurvraagstukken op het gebied van netwerken, storage, datacenter- en platformvoorzieningen.
  • Min. 3 jaar ervaring met roadmapontwikkeling, prioritering en planningsvraagstukken.
  • Affiniteit met beheerorganisaties en operationele dienstverlening.
  • Kennis van lifecycle management en het vervangen van legacy-omgevingen.
  • Kennis van documentatie-, compliance- en securityvraagstukken, bij voorkeur in relatie tot NIS2.
  • Het vermogen om technische inhoud voldoende te doorgronden en hierover een stevige gesprekspartner te zijn voor engineers en specialisten.
  • Hybride werken, wordt 2 dagen per week min. op kantoor verwacht, soms meer waar nodig
  • Beschikbaar voor een intakegesprek op maandag 13 juli 9.00-10.00, 13.00-14.00, 14.00-15.00 uur
  • Deze aanvraag kan op basis van een detavastconstructie, dit is geen vereiste maar wel een sterke wens voor de opdrachtgever.

Wensen

  • Agile 1 jaar
  • Compliance & Risk Management 1 jaar
  • Kostenmanagement 1 jaar

Competenties

… lees de volledige omschrijving bij De Transparante Broker.

Reageer op deze opdracht via De Transparante Broker

Je wordt doorgestuurd naar de website van De Transparante Broker. ZZPdock is geen tussenpartij.

Eerder via De Transparante Broker gewerkt?

Nog geen reviews. Wees de eerste die De Transparante Broker beoordeelt →

Bekijk meer opdrachten

Vergelijkbare opdrachten