Linux engineer - Site reliability engineer - Specialist ontwikkelaar

Groningen, Groningen · Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) · De Transparante Broker

Inzet
36 uur per week
Looptijd
2026-07-16T07:00:00Z - 2027-07-16T15:00:00Z
Locatie
Groningen, Groningen
Opdrachtgever
Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO)
Via
De Transparante Broker

Omschrijving

Opdrachtbeschrijving

Je komt te werken als Linux Engineer binnen het Linux Infra Team van DUO, een team van 6 specialisten dat verantwoordelijk is voor het beheer, onderhoud en doorontwikkeling van het Linux-platform.

Het landschap omvat circa 1500 servers op VMware, Nutanix en bare metal; beveiliging en conformiteit (o.a. CIS-benchmarks en hardeningeisen) zijn hierbij cruciaal.

Je voert updates/upgrades van maatwerkcomponenten uit, lost securitybevindingen en storingen op in netwerk-, applicatie- en serverlaag en werkt actief aan preventie.

Monitoring en observability op basis van Prometheus, Alertmanager en Grafana vormen een belangrijk onderdeel van je werk; je voert ook supporttaken en consignatiediensten uit.

Daarnaast ontwerp en implementeer je provisioning- en automatiseringsoplossingen met Ansible, Salt, Python en Bash en werk je in een omgeving waar maatwerkoplossingen regelmatig voorkomen.

Vereist profiel

  • Aantoonbare ervaring als Linux-beheerder / SRE in complexe productieve omgevingen (bij voorkeur vergelijkbaar in schaal/grootte).
  • Diepgaande kennis van Linux-systemen, security hardening (CIS), en ervaring met VMware, Nutanix en bare metal infrastructuren.
  • Ervaring met monitoring/observability (Prometheus, Alertmanager, Grafana) en met automatisering/provisioning (Ansible, Salt, Python, Bash).
  • Sterke probleemoplossende vaardigheden: oplossen van securitybevindingen, incident- en storingsbeheer op netwerk/applicatie/serverniveau.
  • Comfortabel met maatwerkoplossingen, pragmatisch, proactief in preventie en continu verbeteren van het platform.
  • Goede communicatieve vaardigheden, teamspeler, bereidheid tot consignatiediensten/on-call; beheersing van Nederlands is gewenst.
  • Standplaats/Groningen en ervaring binnen publieke of onderwijsgerichte IT-omgevingen is een pré.

Eisen

  • HBO werk- en denkniveau.
  • Recente ervaring met Linux (bij voorkeur Ubuntu, Alma en/of RHEL) in combinatie met automatiseringstools zoals Saltstack en/of Ansible (minimaal 5 jaar).
  • Ervaring met scripting (bijvoorbeeld Python of Bash) (minimaal 5 jaar).
  • Kennis van CI/CD tooling zoals Gitlab en/of AWX.
  • Kennis van containertechnologie zoals Docker en/of Podman.
  • Kennis van en/of ervaring met SELinux.
  • Ervaring met secure opleveren en onderhouden van infrastructuursystemen.
  • Kennis en ervaring met complexe omgevingen, bij voorkeur in grotere (overheids)organisaties.
  • Kennis en ervaring met werken in een agile omgeving.

Wensen

  • Je pakt nieuwe technieken snel op.
  • Je bent assertief, leergierig en staat open voor innovatie.
  • Je werkt vanuit een automatiserings- en security mindset.
  • Je weet op het juiste niveau kennis te delen met collega's.
  • Je pakt de regie binnen een opdracht of een project en weet daarin collega's mee te nemen.
  • Je doorgrondt problemen systematisch en werkt gestructureerd naar een oplossing toe.
  • Minimaal 2 dagen per week op kantoor aanwezig.

Competenties

  • Assertiviteit.
  • Leergierigheid.
  • Innovatief vermogen.
  • Automatiserings- en security mindset.
  • Kennisdeling op het juiste niveau.
  • Regie nemen binnen opdrachten en projecten.
  • Probleemanalyse en gestructureerd oplossingsvermogen.
Reageer op deze opdracht via De Transparante Broker

Je wordt doorgestuurd naar de website van De Transparante Broker. ZZPdock is geen tussenpartij.

Eerder via De Transparante Broker gewerkt?

Nog geen reviews. Wees de eerste die De Transparante Broker beoordeelt →

Bekijk meer opdrachten

Vergelijkbare opdrachten